Nejlepší tipy pro detox a restart metabolismu

Únava, snížená imunita, problémy se zažíváním, špatná nálada, mizerná koncentrace, povadlá pleť, vypadávající vlasy a tělo rezistentní na veškeré pokusy o hubnutí – to vše bohužel trápí tisíce lidí. Přitom stačí několik malých úprav jídelníčku a během pár týdnů můžete zcela restartovat svůj metabolismus, být plní energie a doslova omládnout. Jako bonus se začne upravovat i vaše váha a pozitivní účinky pocítíte i na své psychice a schopnosti se soustředit.

 

23c77ba9e05d3ec090f51863e2304149_extract=0,0,640,360_resize=680,383_

Během zimy se v našem těle nahromadí spousta škodlivých látek – toxinů. Toxiny se do lidského těla dostávají mnoha cestami. Některé díky jídelníčku, když konzumujeme potraviny s nejrůznějšími konzervanty, pesticidy, těžkými kovy či umělými sladidly. V mase hospodářských zvířat jsou navíc i zbytky hormonů a léčiv.

Další zátěž pro náš organismus představují návykové látky (cigarety, drogy, přemíra kofeinu, alkohol) nebo léky jako jsou antibiotika nebo analgetika. K tomu si přidejte vliv znečištěného prostředí, kontaminaci vody ze starých kovových potrubí, plísně a chemické látky v produktech kolem nás.

Náš jídelníček je během zimy chudý na vitamíny, minerály i vlákninu. Konzumujeme přemíru živočišných bílkovin a tuků, denně jíme rafinovaný cukr a výrobky z bílé mouky a navíc trpíme i nedostatkem pohybu na čerstvém vzduchu a sluníčku.

25a516c5ab3a334183e9ce4c63dc6cba_resize=560,315_

Foto: Good Green Stuff

To vše má za následek nahromadění toxinů, zatížení jater a ledvin, zpomalení či rozhození klíčových funkcí organismu a netřeba asi dodávat, že je jen otázkou času, kdy se nám nerovnováha projeví formou nějaké nemoci.

Naše tělo má naštěstí úžasnou schopnost regenerace a umí se nebezpečných toxických a odpadních látek zbavit. Potřebuje k tomu ale naši pomoc.

Jak detoxikovat a uzdravit tělo bez drastických hladovek a nepříjemných (a často nebezpečných) procedur?

Klíčem ke zdraví je zdravá střevní mikroflóra, dodání všech důležitých vitamínů a minerálů, navýšení antioxidantů a snížení stresových hormonů. K detoxikaci se potom dají využít nejrůznější bylinky, které pomohou tělu toxické látky vyloučit.

b484a6ad57d939bc9a074ba6152fb343_resize=560,315_

Foto: Good Green Stuff

Jak zajistit vše potřebné 

Hodně lidí se snaží navýšit minerály a vitamíny formou doplňků z lékárny. Bohužel synteticky vyrobené vitamíny a anorganické minerály často tělo neumí využít. U anorganických forem minerálů je například vstřebatelnost jen pět až deset procent.

Ti, co pro sebe chtějí jen to nejlepší, se samozřejmě snaží využít sílu přírody. Ta poskytuje léčivé rostliny, které jsou zdrojem vysoce vstřebatelných vitamínů a minerálů. Navíc rostliny obsahují spoustu dalších fytochemických látek, které stimulují imunitu, působí protizánětlivě, regulují hormony a enzymy, bojují s volnými radikály a chrání nás před nejrůznějšími nemocemi.

Ovoce, zelenina, koření, bylinky i houby – to vše je již v dnešní době snadno dostupné pro každého.

Problémem ale často bývá, že díky hektickému životnímu stylu nestíháme vše v dostatečné míře zařadit do jídelníčku.

Navíc i ti, kdo se snaží jíst zdravě, často neví, jak si klíčové vitamíny, minerály a fytolátky v rámci jídelníčku smysluplně poskládat.

 

349f5e7527dd3295bed8a55b2fef8984_resize=560,315_

Foto: Good Green Stuff

Pokud si teď říkáte, že by bylo fajn, kdyby někdo vybral a spojil vše potřebné z přírody do jednoho přípravku, tak pro vás máme dobrou zprávu.

Nejste totiž jediní, kdo se musel s tímhle problémem poprat. Před pár lety se Trevor Bolland z Nového Zélandu dozvěděl, že jeho dcera trpí roztroušenou sklerózou. Potřeba doplnit všechny potřebné látky a pozitivně ovlivnit rovnováhu těla na všech úrovních byla pro jeho dceru klíčová. Jenže najít čistě přírodní doplněk bez chemie, který by spojil léčivé účinky nejrůznějších bylin a superpotravin, bylo nemožné.

Proto Trevor Bolland konzultoval tuto nemoc se spoustou lékařů a odborníků z oblasti neurologie a výživy. Z nich pak sestavil čtyřčlenný tým, který vyvinul unikátní recepturu. Vybraní odborníci nakombinovali a vyrobili účinný doplněk z přírodních extraktů.

Cílem bylo ovlivnění všech dvanáct klíčových oblastí fungování lidského těla.

 • Hormonální systém
 • Kardiovaskulární systém (silné srdce a zdravé cévy)
 • Respirační systém (funkce plic)
 • Imunitní systém
 • Nervový systém (centrální nervový systém a periferní nervová soustava)
 • Reprodukční systém (pohlavní orgány)
 • Vylučovací systém (ledviny, močové cesty – klíčový systém pro detoxikaci)
 • Trávicí systém (zdravá střeva, žaludek a související střevní mikroflóra)
 • Svaly a šlachy
 • Kosti a klouby
 • Pokožka, vlasy, nehty
 • Zrak

Tým Trevora Bollanda využil nejnovější vědecké poznatky z oblasti fytoterapie a vznikl Good Green Stuff. Tento doplněk stravy, vyrobený pouze z kvalitních rostlinných extraktů, doplňují přírodní vitamíny, antioxidanty, enzymy, aminokyseliny i probiotika. Celkem přípravek obsahuje přes sedmdesát pět ingrediencí. Minerály obsažené v Good Green Stuff jsou v tzv. chelátové formě. Ta, na rozdíl od anorganických minerálů, zajišťuje devadesáti procentní vstřebatelnost.

Výhodou je, že všechny složky působí synergicky. To znamená, že byť jsou jednotlivé látky obsaženy v malém množství, jejich působení se násobí.

Video: komerční obsah

Co všechno v Good Green Stuff najdete?

Všechny potřebné vitamíny a minerály, probiotika pro lepší zažívání, imunoglukany a beta glukany na posílení imunity, silné adaptogeny, které snižují hladinu stresových hormonů (ženšen, vitánii snodárnou), přírodní nootropika zlepšující koncentraci a paměť (gotu kola, vitánie, rozchodnice, lecitin), protizánětlivé látky (kurkumin, výtažek z grepových semínek, rozmarýn), detoxikační přírodní látky (pampeliška, červená řepa, ostropestřec), kakaové polyfenoly, resveratrol, superpotraviny jako je acerola, goji, černý rybíz, borůvky, šípky, papája, ananas, špenát, brokolice, dále spirulinu, ječmen a chlorellu a spoustu dalších.

O každé složce doplňku Good Green Stuff by se dal určitě napsat samostatný článek a jen těžko byste našli podobně komplexní doplněk, který je navíc vyrobený bez chemických přísad.

Není divu, že se Good Green Stuff stal jedním z nejvyhledávanějších doplňků stravy nejen na Novém Zélandu, ale po celém světě.

Je jedno, jestli chcete víc energie, být zdravější, mít lepší náladu, lépe se soustředit, jestli chcete detoxikovat, nebo se snažíte zhubnout – Good Green Stuff je skvělý přípravek pro všechny, kteří v péči o své zdraví nechtějí dělat kompromisy.

Abyste využili všechny zmíněné zdravotní účinky na maximum, tak nezapomeňte na základní úpravy jídelníčku a životního stylu.

 • Pijte dostatek čisté vody – voda by neměla být studená.
 • Dávejte přednost vlažné vodě s citrónovou šťávou, nebo popíjejte kopřivový, pampeliškový nebo zázvorový čaj
 • Omezte na pár týdnů maso a živočišné tuky
 • Minimalizujte průmyslově zpracované potraviny, bílou mouku a cukr
 • Vynechte nebo alespoň omezte nápoje s kofeinem, alkohol a kouření Jezte hodně zeleniny, ovoce a luštěnin
 • Tuky zařaďte do jídelníčku hlavně z tučných ryb, semínek, ořechů, olivového oleje nebo avokáda
 • Pravidelně se hýbejte, dopřejte si dostatek slunečního záření

9f94a107fcfb33a29ef8dadc02ae0ef2_resize=560,315_

Foto: Good Green Stuff

Good Green Stuff je vhodný i pro lidi s alergií nebo intolerancí na lepek, sóju, laktózu, vejce, ořechy či kukuřici. Neobsahuje ani alergeny, ani žádné geneticky modifikované ingredience. A jeho užívání nemůže být snadnější – stačí odměrku (již v balení) rozmíchat ve vodě, džusu nebo oblíbeném smoothie a vychutnat si svou denní dávku koncentrovaného životabudiče.

 

Autor článku: aktualne.cz a nuzest.cz