Bio Crémant d’Alsace ESQUISSE Brut Nature (2019) 0,75L, Crémants Jean-Claude Buecher

Kód: A3040041
Novinka
Neohodnoceno
490 Kč
Skladem (5 ks)

BIO Crémant d’Alsace ESQUISSE Brut Nature

Detailní informace

Detailní popis produktu

Crémanr Brut. Výroba: "ESQUISSE" je první cuvée z Domaine Jean-Claude Buecher certifikované "ekologické zemědělství". Vinifikace crémantu "ESQUISSE" je klasická: měkké a pomalé lisování pneumatickým lisem, následuje 6 až 12hodinové usazování, poté spontánní alkoholové a jablečno-mléčné kvašení v nerezových kádích. Základ crémantu bylo filtrováno v červnu a potom lahvováno 31. července 2020. Tento crémant se vyrobilo z přírodních cukrů z hroznů. Lahve leželi ve sklepě až do degoržáž, tj. přibližně 16 měsíců na kvasných kalech. Rodina Buecher dbala na to, aby dávkování Brut Nature neměnilo práci na vinici, tj. 0 g/l cukru.

Charakteristika vína: Bublinky jsou na pohled jemné a navazují na sebe v rozptýlených šňůrách; barva je světle žlutá. Ve vůni je crémant otevřený a výrazný, s tóny másla a briošky, a s tóny broskví a žlutého ovoce. V ústech pocítíte pružnou a obklopující chuť, která se rozvíjí do šířky a končí svěžestí, grilovanými tóny a svěží hořkostí.

Párování s jídlem: Tento crémant si můžete vychutnat jako aperitiv. Velmi dobře se hodí také k pokrmům z měkkýšů, libových ryb nebo drůbeže.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prosecco a víno
Vlastnosti: vegan, bez sladidel, bez přidaného cukru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: