Bio méďa - čokoládový nápoj v prášku 150g, Bionebio

Kód: A0140016
Neohodnoceno
Značka: Bionebio
69 Kč
Skladem (>5 ks)

BIO čokoládový nápoj

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzkoušejte kakao v prášku od farmářů z Dominikánské republiky. Obsah kakaa je dvojnásobný ve srovnání s většinou kakaových nápojů na trhu. Díky tomu Méďa vyniká výrazně kakaovou chutí a není přeslazený. Méďa je slazený sušenou třtinovou šťávou rapadura, která vzniká pomalým zahušťováním šťávy vylisované ze třtiny. Ze třtinové šťávy není odstraněna melasa, a proto všechny přítomné minerální látky zůstávají v rapaduře. Rapadura pochází z Brazílie, kde se pro uchování úrodnosti země používá rotace plodin. Cukrová třtina je sklízena ručně mačetou. Listy se odříznou od stvolů a nechají na poli jako hnojivo. Farmáři zde nevypalují pole před sklizní.

Kakao i rapadura pocházejí z fair trade projektu HAND IN HAND. Fair trade (spravedlivý obchod) garantuje farmářům z rozvojových zemí spravedlivou odměnu a zakazuje otrockou a dětskou práci. Podíl složek z projektu HIH: 99,5 %.

Složení: Sušená třtinová šťáva Rapadura 60 %, odtučněný kakaový prášek 40 %, Bourbon vanilka. Všechny složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Kakao nejméně 40 %, kakaové máslo 4,4 %

Příprava: Méďu rozpouštíme v teplém kravském, kozím nebo sojovém mléce, můžeme jej však použít i do jogurtů, kukuřičných lupínků, müsli směsí a při pečení. Rozpuštěním v našlehaném horkém plnotučném mléce získáme vynikající voňavou horkou „čokoládu” s pěnou.

Země původu: kakao - Dominikánská republika, rapadura - Brazílie, vanilka - Komory

Doplňkové parametry

Kategorie: Nápoje a čaje
Hmotnost: 0.176 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: