Důvod proč volit BIO

Jsou tu dva velké okruhy důvodů, proč volit biopotraviny. Ten první je, nemyšleno nijak špatně, egoistický, a týká se samotného jídla a vlivu na naše zdraví.  Z tohoto důvodu saháme po prověřených potravinách a výrobcích bez chemie a umělých látek. Druhý okruh je o poznání altruističtější a týká se vlivu zemědělské produkce, výroby potravin a spotřeby energie a zdrojů na životní prostředí, etiky. Proto saháme po potravinách a výrobcích ze systému ekologického zemědělství, které má za cíl udržitelnost a péči o čistou nedrancovanou krajinu i pohodu zvířat.

Abychom si snadno a jasně představili podstatu ekologického zemědělství, je možné ho porovnat s konvenčním zemědělstvím a potravinářstvím.

Nekažte si karmu

Ekologicky hospodařící sedláci dodržují díky jasným zákonem stanoveným předpisům z soubor pravidel. Ta slouží, všeobecně řečeno, k tomu, aby byla zajištěna péče o krajinu, zvířata i člověka, jejich zdraví a udržitelnost. Pokud mezi naše hodnoty jakýmkoli způsobem patří udržitelnost, respekt k živým tvorům a/nebo podpora a zachování rozmanitosti a zdraví krajiny, jsou produkty ekologického zemědělství volbou plnou záruk, která nemá v oblasti jídla jinou dostatečnou alternativu.

Nežádoucí a toxické látky

Možná bychom si to přáli, ale bohužel tomu tak není. Po biobůčku zapíjeném biopálenkou půjdou kila nahoru stejně rychle, jako po pečínce z konvence. To, že jsou biopotraviny spojovány se zdravím, netkví v kalorických tabulkách ani desateru životního stylu. Jde o nepřítomnost látek, které vlastně nemají s potravinami co do činění. Takové látky přetrvávají v potravinách po ošetření syntetickými pesticidy či nadměrném užívání umělých hnojiv. Tyto chemické látky se nám hromadí v tělech a jejich nevyzpytatelné kombinace mají prokazatelný vliv na lidské zdraví. Všeobecně k jejich účinkům patří snižování plodnosti, nepříznivý vliv na vývoj plodu, vedou se diskuze o vlivu na poruchy imunitního systému a karcinogenní projevy.

Přítomnost škodlivých a nebezpečných látek je v potravinách hlídána a omezena limity, které odpovídají dosavadním znalostem těchto chemických látek, nebo podle některých teorií také tlakem obřích společností na jejich navyšování. Navíc neexistují studie, které by dokázaly popsat, co se s lidským tělem děje, působí-li v něm tyto látky v nespočetných kombinacích. A podobně jako DDT nebo současně diskutovaný glyfosát, se i řada dalších látek, dnes považovaných za  zcela nezávadné, může ukázat být člověku nebezpečná.

Díky tomu, že ekologické zemědělství nevyužívá syntetických hnojiv, pesticidů, přehnaných nebo preventivních dávek léčiv a zvířata krmí bio krmivy, a také díky tomu, že zpracovatelé bioproduktů uvažují podobně jako ekologičtí zemědělci a při výrobě biopotravin se zříkají používání umělých ochucovadel, barviv a zlepšovadel vůně, chuti a konzistence, najdeme v biopotravinách jen minimum reziduí  těchto chemických látek, dnes tolik rozšířených v potravinách z konvenční produkce.

Shrnuto a podtrženo, pořád ještě musíte přemýšlet, co udělá nadměrná konzumace biošpeku s vaší váhou nebo přehnané popíjení biopálenky s vašimi játry, ale jinak s volbou biopotravin odpadá zásadní podíl starostí o to, jestli večeříte jídlo nebo koktejl éček, konzervantů a reziduí pesticidů.

Servírujeme výhody

Nejde jen o to, co v biopotravinách není, ale i o to, co v nich je. Tradiční složkový přístup posuzování kvality potravin dokládá vyšší obsah nutričně významných látek u některých biopotravin. U masa a mléka je to vyšší obsah prospěšných mastných kyselin, u některého ovoce a zeleniny je to pak větší množství vitamínu C. Obilí z ekologické produkce má výhodu vyváženějšího poměru aminokyselin, na druhou stranu nižší obsah bílkovin v obilovinách nepříznivě ovlivňuje pekařské vlastnosti mouky.

Chutnají biopotraviny lépe?

Ovoce a zelenina v biokvalitě obvykle obsahuje méně vody, proto i koncentrace látek ovlivňujících chuť bývá vyšší. Chuť ale, kromě zemědělského systému, závisí na mnoha dalších faktorech: na textuře, konzistenci, odrůdě, kvalitě půdy, mikro- i makroklimatických podmínkách a také na době sklizně a posklizňové péči.

Jakkoliv je chuť subjektivní, biopotraviny preferuje celá řada světových šéfkuchařů (např. Jamie Oliver) a vaří z nich řada špičkových restaurací.

autor: lovime.bio

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení